Hyldeblomst & lakrids vingummi - 240 g

Varenummer
C2400505

En balanceret kombination af to tydelige smagsprofiler, hvor den lyse hyldeblomst bidrager med en mild, floral sødme, mens den mørke lakrids tilfører en rund og karakterfuld dybde. Samlet giver de en markant kontrast – både visuelt og i smagen – og skaber en klar, moderne vingummioplevelse.

Vingummierne er vendt i fint, syrligt stikkelsbærpulver, der tilfører en frisk og let skarp frugtnote, som løfter helhedsindtrykket og fremhæver hyldeblomstens blødhed. Den naturlige syrlighed giver samtidig en ren modvægt til lakridsens intensitet, så kombinationen fremstår harmonisk, nuanceret og elegant.

Resultatet er et forårsprodukt med både sødme, dybde og syre – en raffineret smagsoplevelse med tydelige nordiske referencer.

Gaven består af:
Wally and Whiz Cube med hyldeblomst- og lakridsvingummi, 240 g

Wally and Whiz beskriver deres vingummi som vegansk, glutenfri og fri for allergener.

DKK  70,-
Producentens oplyste vejl. pris DKK 99
-
+
Antal min 20 stk.
Product Image
Product Image Product Image Product Image